Ana Sayfa Karabük Safranbolu Eskipazar Yenice Eflani Ovacık
6 Ekim 2015 Sali, 00:39

E-Kart Web Rehber Seri İlan Foto Galeri Firma Rehber Oyunlar
Karabük Haberleşme Grubu Ziyaretçi Defteri Seçtiklerimiz Kardemir Karabük Spor Hakkı Bilgücü Mustafa Yanık
 Karabük Haberleşme Grubu { Karabük 78 }

Karabük Yüreklileri Burada Buluşuyor. 
Burada Tanışıyor.Sizde Bize Yürek Verin.
Karabük Haberleşme Grubumuza Katılın !!

Hemen şimdi üye olmak için :
karabuk78-subscribe@yahoogroups.com adresine boş bir mail atın. Birkaç dakika içinde size gelecek olan mesaja yine boş bir cevap mesajı (reply) gönderiniz.. 
Aramıza Hoş geldiniz !!!

Karabük Haberleşme Grubunun (Karabük78) Amacı ve Tanıtımı

Karabük Haberleşme Grubumuz; Karabüklülerin ve Karabük'e gönül verenlerin gruba üye olmak suretiyle aralarında haberleşmelerini, bilgi alışverişi yapabilmelerini sağlamak amacıyla 21 Ocak 2004 tarihinde kurulmuştur.

Grubumuzun üyeleri sadece karabukum.net teki tüm yeniliklerinden haberdar olmakla kalmayıp, Yahoo! Groups Servisinin grubumuza tahsis ettiği tüm hizmetlerden de (gruba mesaj atabilme ve alabilme, grup oylamalarına katılabilme, grup takviminden yararlanabilme, grup sabit diskine eklenmiş dosyaları indirebilme vs.) yararlanmaktadır.

Karabük Haberleşme Grubunun (Karabük78) Üyelerinin Tanıtımı

Karabük Haberleşme Grubu'na dahil edilmiş olan üyelerimizin, Web Sitemiz üzerinde tanıtılmaları planlanmıştır. Bu alanda tanıtılmak isteyen üyelerimiz admin@karabukum.net  posta adresine bilgi (kısa özgeçmiş) göndererek sayfalarını hazırlatabilirler. Bilgilerini gönderen üyelerimizin tanıtıcı bilgileri yakında açılacak Karabük Haberleşme Grubu sayfamızda tanıtılacak

Karabük Haberleşme Grubunun (Karabük78) Kuralları


* Grup içinde, kişiler arasında ayrımcılığa yol açacak, genel ahlak kurallarına aykırı, grup kurallarını hiçe sayacak, bütünlüğü bölmeye teşkil edecek, huzuru bozmaya yönelik, içeriğinde kişisel haklara saldırı bulunan, argo ve küfür içeren mesajlar atmak isteyen ve bu gibi faaliyetlerde bulunmak isteyen kişiler bir daha gruba alınmamak üzere, derhal gruptan ihraç (ban) edilecektir.

* Haberleşme Grubumuz bilindiği üzere elektronik ortamda kurulmuş olup, üyelik sistemi tamamen mail adresleriyle oluşturulmuştur. Gruba bir mesaj yollarken, fazla hafıza gerektirecek veya fazla yer kaplayacak şekilde hazırlanmış mesajlar atmaktan sakınınız. Çoğu üyemizin, gruba kayıtlı mail adreslerinin "http mail" ismini verdiğimiz Bigfoot, Excite, Hotmail, Yahoo! vb. mail hesaplarını kullandıklarını göz önünde bulundurunuz. Http maillerde toplam disk alanı 4-6 MB arasında olup, dosya transferi ise 1-1,5 MB olarak yapılabilmektedir. Bu nedenle yollayacağınız mesajların, en fazla 150 KB'lık mesajlar olmasını sağlayınız.

* Grup altyapımızda online virüs taraması bulunmadığından dolayı bilgisayarınızın sağlığı açısından her türlü program dosyası (.exe, .ini, .com, .bat, .doc vb. uzantılı) alışverişi yasaktır. Yinede gruba yollamak istediğiniz bir program veya dosya varsa grup moderatörlerine haber vererek, grup sanal sabit diskine konmasını isteyiniz.

* Yine bir üstteki maddeye ek olarak bilgisayarınızın sağlığı açısından, tüm mesajlarda bilgisayarınıza indirmeden önce virüs taraması yapmanız önerilir. Virüs taraması yapılmadan açılan mesajlardan dolayı, bilgisayarınızda oluşacak hasarlardan karabukum.net web Sitesi sorumlu tutulamaz ve herhangi bir hak iddia edilemez.

* Grup içerisinde, yasal yönden sakıncası bulunmasa dahi mp3 transferi yapılamaz. Bilindiği üzere mp3 dosyaları fazla alan kaplamaktadır, grup moderatörlerine bildirildiği taktirde, grubumuzun sanal diskinden yararlanılabilir.

Karabük Haberleşme Grubunun (Karabük78) Hizmetleri

Haberleşme Grubumuzun altyapısını oluşturan Yahoo! Internet Servisi, bünyesindeki tüm gruplara çok sayıda değişik hizmetler sağlamaktadır. Bu hizmetlerin en önemlisi, her gruba bir web alanı tahsis edip, o alanda grup yönetimini ve web üzerinden grup arşivine ulaşma imkanını sağlamasıdır.Bizim grubumuza tahsis edilen alan adresi http://groups.yahoo.com/group/karabuk78/ 'dir. Tüm üyelerimiz bu adrese gidip, şifre ve kullanıcı adlarını girdiği taktirde grubumuzun tüm hizmetlerinden yararlanabilecektir.

Bu hizmetleri şöyle sıralayabiliriz:

Messages & Post: Gruba Web üzerinden ulaşarak, gruba gelen tüm mesajları okuyabilme ve yeni bir mesaj atabilme.
Members: Grubumuza üye olan kişileri, kişiler hakkında ayrıntılı bilgileri (grup üyesi ayrıntılı bilgilerini girdiği takdirde) ve mail adreslerini görebilme.
Files: Grup sanal harddiskine dosya ekleyebilme ve eklenmiş dosyaları indirebilme.
Calendar: Grup takvimine yeni not ekleyebilme ve eklenen notlara göz atabilme.
Polls: Grup oylamalarına oy atabilme ve yeni oylamalar ekleyebilme.
Links: Grup link sayfasına yeni linkler ekleyebilme ve linklere göz atabilme.
Database: Gruba yeni veritabanları ekleyebilme ve eklenen veritabanlarına göz atabilme.
Promote: Grubun reklam barlarını görebilme ve kullanabilme.
Chat: Grup üyeleri ile chat yapabilme (Bu seçeneğimiz kullanılmamaktadır. Sohbet Odamızla alakalı bilgi yine bu dosya üzerinde verilmiştir).
Settings: Grup ayarlarını değiştirebilme ve grup ayarlarına göz atabilme.

Bu hizmetlerden nasıl yararlanırsınız?
Yapacağınız tek şey, grubumuzun servis ana sayfasına (http://groups.yahoo.com/group/karabuk78/) girip, "Sign In" bölümüne geçip, karşınıza gelecek formda, "E-Mail Address" bölümüne gruba üye olduğunuz E-Mail adresinizi ve "Password" yazan bölüme de grup şifrenizi girmektir. Grup şifreniz size, gruba üye olduğunuzu bildiren ilk E-Mail'de yazılıdır. Eğer şifrenizi yine de bilmiyorsanız, sayfanın altındaki "Forgot Password?"u tıklayınız, karşınıza gelecek yeni forma, gruba üye olduğunuz E-Mail adresinizi yazıp "Send E-Mail" butonunu tıkladığınız takdirde, şifreniz E-Mail olarak size tekrar gönderilecektir. Artık size gelen yeni şifreniz ile grup sayfalarını kullanabilirsiniz.

Grup Moderatörü
Ramazan Uyumaz
admin@karabukum.net

Karabük Haberleşme Grubunun (Karabük78) alt yapısı ve tüm hakları 
Yahoo! Internet Servisi'ne , kullanım hakkı ise karabukum.net web sitesine aittir.

Karabüklüler Bu Forumda Tartisiyor !.. Sizi de Bekliyoruz

Buz Gibi Komik Espriler

Tavsiye Et
Adınız Soyadınız
Arkadaşınızın
e-mail adresi

© Construction 1995 - 2005
Designed by Ramazan Uyumaz