Ana Sayfa Karabük Safranbolu Eskipazar Yenice Eflani Ovacık
10 Ekim 2015 Cumartesi, 22:39

E-Kart Web Rehber Seri İlan Foto Galeri Firma Rehber Oyunlar
Karabük Haberleşme Grubu Ziyaretçi Defteri Seçtiklerimiz Kardemir Karabük Spor Hakkı Bilgücü Mustafa Yanık
 Kardemir Karabük Spor
Karabük, 3 Nisan 1937' de Türkiye Demir Çelik Fabrikalarının temeli atılmasıyla kurulmuş bir şehirdir. 1938 yılında Demir Çelik işletmeleri bünyesinde "DEMİR ÇELİK SPOR" Kulübü kurulmuştur.
azmi_tilabarAzmi Tılabar Başkanlığında kurulan kulübün forma renkleri Mavi- Gri idi.

Atletizm takımını Milli Atlet Faik ÖNEM, Güreş takımını ise Mersinli Ahmet ve Yaşar DOĞU çalıştırırken, Futbol takımının antrenörlüğünü Yüksek Fırınlar Mühendisi İngiliz Mr.LAİN yapmıştır.
1941-1942 Sezonunda Bölge Terfi Liglerine katılan Demir Çelik Gençlik Futbol takımı Mr. Lain yönetiminde birçok başarıya imza atmıştır. 1952 yılında ise "Karabük Gençlik Kulübü" kurulmuş ve "Demir Çelik Gençlik" Kulübü ile 1955 yılında başlanan Zonguldak Amatör Futbol ligi müsabakalarında centilmenlik ölçülerinde tatlı rekabet yaşanmıştır.

Demir Çelik Gençlik 4 yıl Zonguldak şampiyonu olmuştur. 17.05.1965 tarihinde "Bir elin nesi var, İki elin sesi var" atasözünden yola çıkan her iki güzide kulübün yöneticileri BİRLEŞME kararı alarak Doğan ŞENGÜN' ün Başkanlığında Necmettin ŞEYHOĞLU' nun As Başkanlığı' nda DEMİR ÇELİK KARABÜKSPOR kulübünü kurmuşlardır.

KIRMIZI MAVİ

Ergimiş demirin KIRMIZI sı ile mayi çeliğin MAVİ si forma rengi olarak seçilmiştir.

1995-96 Sezonunda 4 grupta 18 maçta 11 galibiyet 5 beraberlik, 2 mağlubiyetle 38 puanla ve 1 gol averajı ile 2. olarak Yükselme Grubu maçlarına katıldı.

Aralık-95' te yapılan Kongre'de METİN TÜRKER Başkan olurken, alınan kararla kulübün ismi KARDEMİR DEMİR ÇELİK KARABÜKSPOR olarak değiştirildi. Play-off'ta 18 maçta 32 puanla 3.oldu. Daha sonra Klasman grubu 1.leri ile yaptığı terfi maçlarının ilkinde Balıkesiri 2-1 yendi. Diyarbakır'la normal sürede 1-1 berabere kaldı. Uzatmalar sonucunda netice değişmedi. Penaltılarla elendi. Bşk. Enver TÜMEN- Metin TÜRKER. 1996-97 Sezonunda 2 .lig 1.grupta 18 maçta 10 galibiyet, 5 beraberlik ve 3 mağlubiyetle aldığı 35 puanla LİDER olarak Yükselme Grubu maçlarına katıldı. Play-off müsabakalarında, oynadığı 18 maçtan 12 galibiyet 3 beraberlik ve 3 mağlubiyet alarak, attığı 29 gole karşılık yediği 13 golle 39 puan toplayarak, ŞAMPİYON olarak ikinci defa TÜRKİYE BİRİNCİ LİGİ'NE MERHABA dedi.

Kardemir Karabükspor
2003 - 2004 Sezonu Kadrosu

Kaleci Serkan TANRINIAN
Kürşat DEMİR
Volkan AKAGÜNDÜZ

Defans Fahrettin KARADAYI
Önal ARICA
Hakan AKSOY
Mustafa Ulaş ORTAKAYA

Orta Saha Yetiş KARAGEYER
Ali YILMAZ
Oral KÜÇÜKORAL
Fatih SARI
Mehmet ARACI
Sabri KUVANCI
Cem KAYA
Ahmet NAZIM HABERVEREN
Zafer Yaman SÖNMEZ

Forvet Uğur ALADAN
Taner TAŞÇI
Erdal KÖSE
Volkan KABADAYI
 
Burcunuzun Özelliklerini Biliyormusunuz ?

Eta Bilgisayar Programlari Uyumaz Bilgisayar'da

Tavsiye Et
Adınız Soyadınız
Arkadaşınızın
e-mail adresi

© Construction 1995 - 2005
Designed by Ramazan Uyumaz